Echipe de fotbal


Celor care le place fotbalul doresc sa stie cat mai multe informati despre echipa lor preferata. Cu acest gand am reusit sa va punem la dispozitie o lista cu site-urile oficiale ale celor mai cunoscute echipe de fotbal din cele mai mari tari. Daca va place o echipa de fobal si ii stiti site-ul oficial si ea nu se afla in aceasta lista si ati dori sa apara va rog sa ne trimite-ti numele echipei si site-ul oficial in sectiunea de contact.

Romania - Liga 1 Germania - Bundesliga
Steaua Bucuresti www.steauafc.ro Bayern Munchen www.bayernmuenchen.de
Dinamo Bucuresti www.fcdinamo.ro B.Leverkusen www.bayer04.de
Rapid Bucuresti www.fcrapid.ro Bochum www.vfl-bochum.de
CFR Cluj www.cfr-ecomax.ro B.  Dortmund www.borussia-dortmund.de
Poli Timisoara www.politimisoara.com/ro.html Borussia M. www.borussia.de
Gloria Bistrita www.cfgloria.ro Hamburger SV www.hsv.de
Otelul Galati www.otelul-galati.ro Hannover 96 www.hannover96.de
UTA Arad www.uta-arad.ro Hansa Rostock www.fc-hansa-rostock.de
Pandurii Tg-Jiu www.pandurii-tg-jiu.ro Hertha Berlin www.herthabsc.de
Univ. Craiova www.fcuniversitatea.ro Kaiserslautern www.fck.de
Poli Iasi www.politehnicaiasi.ro 1860 Munchen www.tsv1860.de
Farul Constanta www.fcfarul.ro Schalke 04 www.schalke04.de
Unirea Urziceni www.fcunirea.ro Stuttgart www.vfb-stuttgart.de
Ceahlaul www.fcceahlaul.ro Werder Bremen www.werder-online.de
FC National www.nationalfc.ro Wolfsburg www.vfl-wolfsburg.de
Jiul Petrosani www.jiulpetrosani.ro
 
       
Italia - Serie A Anglia - Premier League
Atalanta Bergamo www.atalanta.it Arsenal www.arsenal.co.uk
Bologna
www.bolognafc.it Aston Villa www.astonvilla-fc.co.uk
Brescia Calcio www.bresciacalcio.it Blackburn Rovers
www.rovers.co.uk
 Chievo Verona www.chievoverona.it Bolton Wanderers
www.bwfc.co.uk
Inter.  Milano www.inter.it Charlton Athletic www.cafc.co.uk
Juventus
www.juventus.com Everton
www.evertonfc.com
 Sportiva Lazio www.sslazio.it Manchester City
www.mcfc.co.uk
A.C. Milan
www.acmilan.it Manchester U.
www.manutd.com
Perugia Calcio www.perugiacalcio.it Southampton
www.saintsfc.co.uk
A. Sportiva Roma www.asromacalcio.it Tottenham
www.spurs.co.uk
Udinese Calcio www.udinese.it
 

 
 
Franta - Ligue 1 Spania - Primera Division
Bordeaux www.girondins.com Barcelona www.fcbarcelona.com
Lille www.losc.fr Real Madrid www.realmadrid.com
Montpellier www.mhscfoot.com Valencia www.valenciacf.es
Marseille www.olympiquedemarseille.com Sevilla www.sevillafc.es
Auxerre www.aja.fr Dep.  La Coruña www.deportivo-la-coruna.com
Olympique Lyon www.olympiquelyonnais.com Getafe www.getafecf.com
PSG www.psg.fr Athletic Bilbao www.athletic-club.net
Lorient www.fcl-lorient.com Villarreal www.villarrealcf.es
Stade Rennes www.staderennais.co Sporting Gijón www.realsporting.com
Valenciennes www.va-fc.com Atlético Madrid www.clubatleticodemadrid.com
Monaco www.asm-foot.mc
 
Nancy www.asnl.net
 
Lens www.rclens.fr
 
Toulouse www.tfc.info
 
Sochaux www.fcsochaux.fr
 
Nice www.ogcnice.fr    
You are here